![](https://bulgakovmuseum.com/rails/active_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--2ed12a278d66bcf06ac6913ae21c0356b5b65fb9/%D0%94%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BC_%208.02.1940_%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BF.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Dityam_+8.02.1940_logotyp.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2594%25D1%2596%25D1%2582%25D1%258F%25D0%25BC_%25208.02.1940_%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25BF.jpg)
Фонди Літературно-меморіального музею М. Булгакова містять чимало безцінних документів, перлиною серед яких є автографи письменника. Більшість із них зберіглися завдяки ентузіазму, відповідальності й любові, з якими їх збирала сестра М. Булгакова, Н. А. Земська.
Представляємо виставку деяких автографів лікаря і письменника Михаїла Булгакова, присвячену його 132-му дню народження, на якій представлено рідкісні документи з фондів музею – листи М. Булгакова, дарчі написи на фотографіях тощо. Особливий інтерес являє рецептурний довідник, яким М. Булгаков користувався у 1915 - 1918 р.р. під час своєї лікарської практики, і який містить його власноручні нотатки. На форзаці книжки рукою власника записано пропорції ін’єкцій, які вводилися пораненим: знеболювальне, кровоспинне та стимулююче роботу серця. Смисловим центром виставки є останній автограф Михаїла Булгакова – напис на фотокартці, який він зробив за місяць до смерті на пам'ять своїм племінницям – Ользі та Олені Земським. Останні слова, які вивела його рука як заповіт дітям, нині сприймаються, як звернення до кожного з нас: “Бажаю вам щастя в житті.” Ніби до кожного з нас він промовляє: “Живіть!”
Виставку підготувала Ганна Путова
Ознайомитись з виставкою можна просто зараз онлайн на нашому сайті: розділ Музей/Публікації/“Живіть!”. Автографи Михаїла Булгакова. (від 14.05.2023)