![](https://bulgakovmuseum.com/rails/active_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--926d23ad02e30cd5e844e0da4e485d9675b41cd1/426138043_10229344482829612_2968467375566052203_n.jpeg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22426138043_10229344482829612_2968467375566052203_n.jpeg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27426138043_10229344482829612_2968467375566052203_n.jpeg)
Відкрили нову виставку «І раптово, і грізно настала історія»! «Наша виставка – про історію. Як і в першій чверті ХХ ст., головна історія для нас сьогодні – війна. Ми не лише живемо в умовах війни, ми аналізуємо її та вивчаємо. Події минулого – урок, погано засвоєний нами свого часу. Тому Перші визвольні змагання так потужно нагадують про себе сьогодні. Чому тоді не вийшло, у чому були головні помилки наших прадідів? Як уникнути подібних помилок нині
Наша виставка – внесок у дослідження історії України тої пори; певною мірою вона є спробою застосування сучасного досвіду в інтерпретації минулого.
У меморіальному музеї, розташованому в типовій міській квартирі початку ХХ ст., зіштовхнулися два світи: звичайної київської родини та України доби Перших визвольних змагань. Ці світи доповнюють одне одного, вряди-годи перебувають у конфлікті, або існують паралельно.
Зовнішній світ, проявлений через фактологічні свідчення: предмети, що презентують історію країни того часу – документи, листівки, книги тощо. А світ родини – через збережені сімейні архіви, що розповідають історію одного київського будинку та людей, які жили в ньому.
Найбільше свідчень ми маємо про родини Булгакових і Листовничих – окрім автобіографічних джерел, перед нами постають спогади, художні твори – роман «Біла гвардія», оповідання, пов’язані з цим твором, та есе «Київ-місто», в якому Булгаков дуже чітко вказує на початок новітньої історії:
«…Легендарні часи урвалися, і раптово, і грізно настала історія. Я абсолютно точно можу вказати момент її появи: це було о 10 годині ранку 2-го березня 1917 року…»
До зустрічі!
Працюємо: Середа-Неділя з 12 до 18!
Андріївський узвіз, 13