30 грудня в музеї відбулася презентація книжки Сергія Тараненка "Пригоди Марка у княжому Києві"!
![](https://bulgakovmuseum.com/rails/active_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--dd31a1915cacc26e74594fea1690aeff9adaf217/322863984_845673246723577_4614297124645893611_n.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22322863984_845673246723577_4614297124645893611_n.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27322863984_845673246723577_4614297124645893611_n.jpg)
Дякуємо всім присутнім за чудову теплу атмосферу!
Сергій Тараненко:
«З 9 по 30 грудня провів вісім презентацій «Пригоди Марка у княжому Києві». Остання у 2022 році в Bulgakov museum in Kyiv. Дякую за організацію та фото Ганна Путова, а за теплу сімейну атмосферу Людмила Губианури.
P.S. У світлій кімнаті позаду мене жінки плетуть маскувальні сітки для ЗСУ.»
«Ідея «Пригод Марка у княжому Києві» виникла з обіцянки синові Маркові написати для нього і його ровесників доступну книжку про історію стародавнього Києва. Одночасно з українськомовною версією вийшла й книжка англійською: «The Adventures of Marko in Princely Kyiv».
«Ця книга потрібна саме зараз, як ніколи, — впевнений Сергій Тараненко. — Весь цивілізований світ розуміє, що вторгнення російської федерації в Україну не є просто якоюсь воєнною операцією, воно спрямоване на знищення нашої культури. Але наша відповідь проста: ми будемо відстоювати не лише нашу незалежність, а й нашу ідентичність європейського народу з культурною спадщиною. Ця книга-підказка на допомогу нашим дітям — майбутньому незалежної України із власною історією».
За сюжетом підліток із сучасного світу завдяки зачарованому персню потрапляє до Києва 1170 року. Мандруючи давнім містом, Марко бачить видатні пам’ятки архітектури й археології, зустрічає історичних осіб, а також – друзів і ворогів. Після низки пригод хлопець повертається додому.
Мандрівка в минуле нині є фантастикою, але все, що пов’язане з історією Києва, – реальне. У книжці багато кольорових ілюстрацій, у основі яких – наукові реконструкції жител, садиб, фортифікації та монументальної архітектури Києва 10–13 століть. Серед цих об’єктів – і предмети з колекції Національного музею історії України.
У книжці понад 120 QR-кодів, завдяки яким можна дізнатися про пам’ятки більше. Крім QR-кодів, для кращої локалізації пам’яток 12 століття на території сучасного Києва автор пропонує скористатися електронною мапою з маршрутом головних героїв. На ній також позначені видатні місця, на які варто звернути увагу. Тобто, це мапа унікальної екскурсії Києвом 12 століття, яку можна здійснити у наш час.
Мапу легко звантажити на сайті: https://prygodymarkakyiv.wixsite.com/prygody-marka-kyiv