![](https://bulgakovmuseum.com/rails/active_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--01b9af9bc3eb505baa8cb247217d73218e26d0a8/9%20(1).jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%229+%25281%2529.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%279%2520%25281%2529.jpg)
Запрошуємо 16 березня (цієї суботи) о 14:00 до музею на лекцію Анжели Савченко «В колесі історії»! Анжела Савченко – гід Україною, керівник клубу інтелектуального туризму «Київські фрески», дослідниця локальної історії, популяризаторка забутих імен з історії України, упорядниця книжок «Розмова про сільське хазяйство» Євгена Чикаленка і «Схема життєпису. Біографія. Листи» Микити Шаповала
Десять років території України є окупованими ворогом. І чимало століть українці українцям намагаються довести, де починається реальний кордон окупації - у просторі фізичному чи ментальному, що є більш небезпечним. Сто років тому Україна опинилася перед такими ж викликами і загрозами. Проте, не змогла вистояти.
Поговоримо про зерна свідомості й ідентичності, що намагалися посіяти й зростити у свідомості народу, що ідентифікував себе «тутейшим».
- Хто вони - «будителі» наступних поколінь, що стали до бою за Україну, проте, на жаль, свій розум, енергію, таланти, можливості більше витратили на внутрішню боротьбу?
- З чого ж усе починалося?
- Як завоювався україномовний простір і громадська думка столиці й великих міст?
- Хто був рушієм наступної хвилі українізації? Про енергію молодих і політичні впливи.
- Жовтень 1905 у Києві - настрої, очікування, реалії. 1917-20 - мрії та дійсність.
- Інші кияни й ті, хто навчався у Києві, про яких так мало знаємо: родина Дурдуківських, брати Єфремови, Василь Доманицький, Левко Чикаленко, молодіжна «тусовка» Ради, Володимир Винниченко, Нвдія Суровцева.
Вартість – 120 грн, оплата на місці. Після лекції можна буде відвідати нашу виставку «…І раптово, і грізно настала історія…»
До зустрічі, друзі!